Správa CHKO Brdy >> Naučné stezky >> Naučná stezka Jordán

Naučná stezka Jordán

Naučná stezka Jordán
  • délka: 7,0 km
  • počet panelů: 8 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Lehká

Naučná stezka Jordán

Naučná stezka návštěvníky provede po turisticky oblíbeném okolí vřesovišť na bývalé dopadové ploše Jordán. Stezka má na svých 7 km celkem 8 zastavení, 1  klasický velký informační panel a 7 malých kovových panelů, netradičně umístěných na solitérních kamenech, které jsou příspěvkem k zachování nezastavěné krajiny CHKO. Naučná stezka se věnuje především přírodním hodnotám území.  Panely i tabule jsou doplněny QR kódy*, pod kterými se skrývají další rozšiřující informace ke každému tématu, např. historie zkušebního pěchotního srubu CE Jordán – tzv. „Benešák“. Jednotlivá zastavení stezky je možné procházet v libovolném pořadí, návštěvníci si mohou sami vybrat, kde na stezku nastoupí a kolik zastavení si prohlédnou.

Na naučné stezce má návštěvník možnost zažít pocit z minimálně zastavěné krajiny a ticha, což jsou významné hodnoty CHKO Brdy. Zároveň při příznivém počasí je vidět až vrcholky Krušných hor, Milešovku, Říp, Křivoklátsko, Český kras, jižní okraj Prahy nebo i Ještěd.

* Vzhledem k tomu, že Brdy jsou odlehlou a členitou krajinou, může se stát, že signál mobilních operátorů potřebný k zobrazení obsahu QR kódů nebude u všech zastavení k dispozici. Mnohdy stačí po načtení QR kódu popojít pár kroků a obsah se zobrazí. V obzvláště nepříznivých podmínkách lze QR načíst do svého mobilního zařízení a obsah prohlédnout doma.

_1077313   _1077288

 

Mapa stezky

Správa CHKO Brdy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt